Straipsniai

Sienos atskiria patalpas nuo išorinės erdvės (išorinės) arba nuo kitų patalpų (vidinės) ir taip atlieka atitvėrimo funkciją. Be to, kai kurios sienos gali laikyti ne tik savo, bet ir stogo, perdangų ir kitų statybinių elementų svorį.

Sienos, kurios be savo svorio atlaiko dar ir kitų konstrukcijų svorį ir perduoda jį pamatams, yra vadinamos laikančiosiomis.

Sienos, kurios remiasi į pamatus ir perduoda jiems savo masę, bet neperima kitų pastatų elementų (pvz. perdangų) svorio, vadinamos tik save laikančiomis sienomis.

Nelaikančios sienos riboja namą iš išorės ir laiko savo svorį tik vieno aukšto ribose, remdamosi į kitas pastato laikančiuosius elementus.

Vanduo, cementas ir smulkus užpildas – tai svarbiausi betoną sudarantys komponentai. Priklausomai nuo jų charakteristikų ir sudėties kinta betono savybės. Vienas iš svarbių parametrų, lemiančių betoninių grindų patvarumą, yra betono masės slankumas. Jis nustatomas pagal vandens ir cemento santykį ir specialių priedų buvimą: mažesnis vandens ir cemento santykis – kokybiškesnis betonas išeina.

 

Statytojas, besiruošiantis pirkti medžiagas mūrui, stengiasi kuo daugiau sužinoti apie statybinių blokelių sudėtį, šiluminę varžą, drėgmės įgeriamumą, ilgaamžiškumą, jų stiprumą. Trumpai pristatysime šiuo metu rinkoje esančius populiariausius blokelius bei jų sudėtį:

KOKĮ KAMINĄ PASIRINKTI ?

Dažniausiai vienai gyvenamajai patalpai užtenka kamino su vienu dūmtraukiu. Tačiau, jei planuojama kūrenti dvi skirtingas kuro rūšis, priešgaisrinės normos numato du atskirus dūmtraukius. Šiuo atveju patartina montuoti dvigubo kamino sistemą. Pasirinkti dvigubą išorinį apvalkalą galima tuomet, jei šalia dūmtraukio planuojama įrengti ventiliacinį kanalą. Sublokuotuose namuose kiekviename bute rekomenduojame įrengti po atskirą dūmtraukį. Taip apsaugosite kaimynines patalpas nuo dūmų patekimo ir skirtingų oro srautų judėjimo esant blogai traukai, išspręsite garso izoliacijos klausimus.

 

Gelžbetonis

 

Gelžbetonis yrabetonas, armuotas plienine armatūra. Tiek betonas, tiek plienas vienodai deformuojasi esant temperatūros pokyčiams, bet betonas ir armatūra turi skirtingas mechanines savybes. Pavyzdžiui, betono stipris gniuždant yra žymiai didesnis už jo tempimo stiprį, o armatūros tempimo stipris yra ypač stiprus. Taigi, jie tarpusavyje yra konstruojami taip, kad visas apkrovų ir kitų poveikių sukeltas tempimo jėgas atlaikytų armatūra.