Gelžbetonio konstrukcija

 

Šiai konstrukcijai būtina, kad betonas ir armatūra sukibdami sudarytų itin patvarią vientisą sistemą. Gelžbetonio konstrukcijos sukibimas yra didesnis kai armatūros paviršius yra ne lygus o rumbuotas, armatūros galuose yra pritvirtinti inkarai bei yra suvirinti tinklai ir strypynai. Armatūra nuo korozijos yra apsaugojama aplink strypus susidariusios cementinio akmens plevelės ir konstrukcinio betono sluoksnio dėka.

 

Norint, kad gelžbetonio konstrukcija ilgai laikytų, būtų standesnė ir greitai nesupleišėtų būtina ją įtempti mechaniniu, cheminiu bei elektriniu būdu iš anksto. Aišku, labai agresyvioje aplinkoje gelžbetonis gali visvien suirti dėl korozijos, taigi, tokiu atveju siūloma naudoti tankesnį specialų betoną, pagamintą su įvairiomis medžiagų priemaišomis( cementu, skystuoju stiklu, spec. plieno ar stiklaplasčio armatūra).

 

Gelžbetonio naudojimas

 

Gelžbetonis yra viena populiariausių statybinių medžiagų, naudojamų architektūrinių formų konstrukcijoms ir statiniams. Statiniams gali būti naudojamos surenkamosios arba monolitinės gelžbetonio konstrucijos. Surenkamosios konstrukcijos naudojamos neaukštiems karkasiniams pastatams, o monolitinės- įvairesnių dydžių, formų, pigesnės ir raiškesnės už surenkamąsias.